Lezzetli Yemekler,Ankara Ev Yemekleri,İçli Köfte, Yaprak Sarma
     
 Anasayfa
 Yemek Fiyatları
 Zeytinyağlılar
 İçli Köfte
 Yaprak Sarma
 Kibe Mumbar
 Diyarbakır Kaburga
 Et Yemekleri
 Çorbalar
 Börekler
 Pasta-Kurabiye
 Tatlılar
 Meze - Salata
 Foto Galeri
 Yararlı Bilgiler
 Organik Zeytinyağı
 Hakkımızda
 İletişim
 Facebook Sayfamız
 Google Plus Sayfamız

       

       Sultan Haspolat / Yöresel Yemekler Uzmanı

     Gökdere (Erzin/Hatay) köyünde doğdum. İlk, orta, lise öğrenimimi Erzin/Hatay'da tamamladım. Üniversite eğitimim (1992) sırasında eşim ile tanıştım, evlendim (1996) ve Diyarbakır'a yerleştim. Bu tarihten sonra da Diyarbakır ve  Bitlis yemek kültürü ile tanıştım.

     İşletme fakültesi mezunu bir bayan olarak masa başında çalışmayı değil, çok sevdiğim yemek yapma işini kendime meslek olarak seçtim. Diyarbakır'da 4 yıl boyunca  Lezzetli Eller (Ocak 2008 - Eylül 2011) ismi ile kendi yemek salonumda profesyonel aşçılık ve işletmecilik yaptım. Bitlis, Diyarbakır ve Hatay yöresel yemeklerini müşterilerimin beğenisine sundum. Çok şükür bugüne değin yemeklerim hep beğenildi, hep memnuniyet duyularak yenildi. Şehir değişikliği nedeni ile (çocuklarımın tahsili için - Eylül 2011) yemek salonumu kapattım ve artık Ankara'dayım. Şu an ev ortamında özel sipariş ile aynı yöresel lezzetleri siz değerli Ankara'lıların hizmetine sunuyorum.

     Yemek fiyatları sayfamda hem yapabileceğim yemeklerin çeşitlerini, hem de bu yemeklerin en az sipariş miktarları ve fiyatlarını bulabileceksiniz. Ayrıca listede olmayan ve yapmamı istediğiniz yemekler için benimle irtibata geçebilirsiniz.

     Alıştığınız ve özlediğiniz lezzetleri değiştirmeden, doğal yöresel malzemelerle ve sağlıklı pişirme yöntemleri ile sizlerin beğenisine sunarım. Ben kişiye özel yemek yaparım.

    

     Öncelikle kendim yemediğim ve beğenmediğim hiç bir şeyi kimseye yedirme çabası içinde değilim. Bunu özellikle belirtmek isterim. Yemeklerimde mümkün olduğu sürece Gökdere Köyü'den (Erzin/Hatay) getirtmiş olduğum katkısız saf zeytinyağını kullanıyorum. Tamamen doğal ürünleri tercih ediyorum. En küçük sipariş için bile aynı titizlikle ve özenle alışverişimi yapıyorum. Bazen bu özenli alışveriş için 3-4 saat harcayabiliyorum, bazen 20-30 km yol yapabiliyorum.

     Kullandığımız yöresel ürünlere örnek vermek gerekirse, yaprak sarma için yapraklarımız Tokat yöresine ait, içli köfteleri yaptığımız bulgurlar (2 çeşit) Diyarbakır'dan geliyor. Kullandığımız baharatlar yörelerine ait, örnek olarak reyhan Bitlis'ten, kekik, nane, defne yaprağımız Hatay'dan geliyor. Nar ekşimiz ve zeytinyağımız Hatay'dan, biber salçamız Hatay'dan v.b.

     Benim mutfağımda her şey hijyenik bir ortamda, tamamen sağlıklı ve doğal olarak hazırlanır. Hiç bir katkı maddesine ve tatlandırıcıya yer verilmez. Yemekler lezzetli olsun, güzel görünsün diye içine kesinlikle bulyon tozlar, Çin tuzları konulmaz. Konserveden yemek yapılmaz. Mutfağımda glikoz kesinlikle kullanılmaz. Etin en ucuzunu değil, en kalitelisini alırım. Köfteleri makinede yapmam, tek tek elde açarım. Yaprak sarmalarını tek tek elle ben sararım. Zeytinyağlılarım organik zeytinyağı ile pişirilir.

   

    

 
www.shuffleoffice.com
Ofis Kiralama Hizmetleri
Sanal Ofis Kiralama
Hazır Ofis Kiralama
Her Şey Dahil Ofis Hizmetleri
Ücretsiz Danışmanlık
Nokta Mali Müşavirlik
www.noktamalimusavirlik.com
Hızlı, Güvenilir Bilgi ve Hizmet
İçin Doğru Noktadasınız.
www.isimizguvenlik.com
www.isimizguvenlik.com
Güvenlik Kamera Sistemleri - CCTV
Bilgisayar ve Web Hizmetleri
Kablolama ve Network Hizmetleri
Bakım ve Teknik Servis Hizmetleri
Araç Güvenlik Sistemleri
www.isimizhizmet.net
www.isimizhizmet.net
Ankara'daki
Hizmet Noktanız
 

 

     
Etiketler : yaprak yarması, zeytinyağlı yaprak sarması tarifi, etli yaprak sarması, salamura yaprak sarması, kıymalı yaprak sarması, lahana sarması, yaprak sarması nasıl yapılır, yaprak sarması içi, yaprak sarma, zeytinyağlı dolma, zeytinyağlı biber dolması